Napsali jste nám


Léto je v plném proudu, ale říjen je za chvíli. Říjen, ve kterém budeme rozhodovat o tom, kdo povede další čtyři roky náš kraj. Je tedy na čase přemýšlet, kdo se osvědčil a kdo zklamal, kdo má jenom ústa plná slibů o lepším příštím a kdo naopak v minulých letech pracoval.

Jihočeský kraj je v dobré kondici. Je to dobré místo pro bydlení, pro život, pro rekreaci. Má svůj význam, svoje renomé. Jen si řekněme, co se u nás dělo v poslední době a co se bude dít v příštích týdnech. V Českých Budějovicích proběhl EUROGYM 2016, na který přijelo bezmála pět tisíc mladých sportovců skoro z celé Evropy. Byla jsem tam několik dnů a děvčata i kluci z různých koutů našeho kontinentu byli nadšeni městem, lidmi, prostředím. Už brzy začne na Lipně akce souběžná s Olympiádou v Riu de Janeiro. A znovu platí, že náš kraj vyhrál v soutěži mnoha regionů a získal možnost hostit tuto význačnou akci, kterou nyní právem můžeme zvát Jižní Čechy olympijské.

To, že je náš kraj atraktivní a lákavý, to nespadlo z nebe ani nevyrostlo jen tak ze země. O to se tvrdou prací někdo musel zasloužit. Osm let je u kormidla našeho regionu Jiří Zimola. Vyhrál dvoje poslední volby a pořád ho jeho práce baví, dělá ji s nadšením a nasazením.

V politice platí, že vyhrát volby poprvé je samozřejmě těžké, ale někdo vyhrát musí. Vyhrát podruhé – obhájit před voliči svojí práci – je daleko těžší. Vyhrát potřetí, to se daří spíše výjimečně a jenom těm nejlepším. Ten, kdo musel v posledních letech pracovat a nést všechny politická rizika, ten do volebního souboje startuje vždycky s handicapem. Být v opozici je totiž daleko jednodušší a šermovat slovy je snadné.

Já jsem přesvědčena, že Jirka Zimola a jeho tým si zaslouží vyhrát potřetí. Jsem přesvědčena, že jsou výjimeční, že jsou nejlepší volbou pro Jihočeský kraj.

Mgr. Vlasta Bohdalová, poslankyně PČR